Kosmetyki bez dodatków i barwników

Ciekawostki związane z modą, projektantami, sklepami, materiałami i wiele więcej.
Awatar użytkownika
Janina-73
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2021, 4:23

Kosmetyki bez dodatków i barwników

Post autor: Janina-73 »

Hejka dziewczyny! Staracie się kupować kosmetyki bez przeróżnych sztucznych dodatków? Powiem wam, że ja nawet zamawiam mydła naturalne, bo naprawdę widzę różnicę. Skóra jest po nich o wiele zdrowsza i bardziej odżywiona. Polecam wam spróbować, jeśli jeszcze nie miałyście szansy!
Olaa KS

Re: Kosmetyki bez dodatków i barwników

Post autor: Olaa KS »

Staram się kupować tylko i wyłącznie kosmetyki naturalne z minimalnym składem. Przyczyna jest prosta: moja skóra nie toleruje żadnych dodatków, konserwantów, barwników i innych tego typu rzeczy. Nie powiem, zdarzało mi się kupować w drogerii przeróżne kosmetyki, ale zazwyczaj kończyło się to wysypką, uczuciem wysuszenia i ściągnięcia. Teraz stawiam na maksymalnie naturalną pielęgnację. Zamiast gotowych toników stosuję np. napar z szałwii lekarskiej lub mięty, włosy przepłukuję herbatą, a do kąpieli dodaję naturalne oleje (z nasion bawełny, winogron, morelowy itp.). Różnica jest kolosalna. Ostatnio interesuję się też produktami pszczelimi w kosmetykach (tutaj jest kilka fajnych informacji https://rozowyulik.pl), ale trochę się boję, bo ponoć mogą uczulać. A nie uśmiecha mi się kupować produktu, którego nie będę mogła używać.

Wracając do tematu, to w moim przypadku ograniczenie składu stosowanych kosmetyków rzeczywiście pomogło. Jednak wiem ze słyszenia, że czasem problem jest poważniejszy i wymaga wizyty u dermatologa. W grę wchodzą tu różne źródła problemów, więc jak dana dolegliwość nie znika, to warto udać się do specjalisty. U mnie problemem były alergie kontaktowe związane z działaniem detergentów, ale długo mi zajęło, zanim zorientowałam się, gdzie leży problem. Mimo wszystko trzeba było ograniczyć stosowanie kosmetyków do pielęgnacji. Gdyby nie to pewnie dużo dłużej zastanawiałabym się, co mi dolega, poszłabym do niejednego specjalisty i na niewiele by się to zdało. Na szczęście się udało :)
Awatar użytkownika
modna9
Posty: 281
Rejestracja: 04 kwie 2019, 22:22

Re: Kosmetyki bez dodatków i barwników

Post autor: modna9 »

Źle dobrane kosmetyki dla danego typu cery mogą wywołać wiele podrażnień, więc warto znaleźć dobre dla siebie. Tutaj https://louma.pl też warto spoglądać, bo znajdziemy w tym sklepie dobrej jakości kosmetyki do pielęgnacji całego ciała. Jak najbardziej znajdziemy też coś dla swojego rodzaju skóry.
ODPOWIEDZ