Jakie ogrzewanie wybrać

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
parkon

Jakie ogrzewanie wybrać

Post autor: parkon »

Witam. Jak sprawdzi się rekuperacja w domu gdzie powierzchnia całkowita to 124 m2. ogrzewane gazem. W internecie jest bardzo dużo różnych opinii. Pan, który robił mi ostatnio przegląd kominowy bardzo polecał, a sąsiad mówi, że lepiej panele albo pompę ciepła. Nie mam na wszystko pieniędzy, musze coś wybrać. Od czego zacząć?
Awatar użytkownika
Sylwia

Re: Jakie ogrzewanie wybrać

Post autor: Sylwia »

Ja zauważyłam, że ostatnio coraz popularniejsze staje się ogrzewanie podczerwienią koszt takiego ogrzewania jest dużo mniejszy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Z tego, co wiem, to na przykład taka firma jak TermoPlaza oferuje takie panele grzewcze na podczerwień. Oprócz tego, że pomagają one zaoszczędzić, to jeszcze całkiem nieźle się prezentują.
Kaśka8

Post autor: Kaśka8 »

Moim zdaniem, Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem odpowiedniego ogrzewania waszego domu, to moim zdaniem przecinek warto przejrzeć sobie ofertę tej firmy https://lpgdirect.pl/realizacje/ . Moim zdaniem, oni mają na tyle duże doświadczenie w zakresie ogrzewania gazowego, że na pewno zaproponują wam jakieś ciekawe i korzystne rozwiązania.
JoasiaN

Post autor: JoasiaN »

parkon pisze: ↑27 paź 2021, 10:50 Witam. Jak sprawdzi się rekuperacja w domu gdzie powierzchnia całkowita to 124 m2. ogrzewane gazem. W internecie jest bardzo dużo różnych opinii. Pan, który robił mi ostatnio przegląd kominowy bardzo polecał, a sąsiad mówi, że lepiej panele albo pompę ciepła. Nie mam na wszystko pieniędzy, musze coś wybrać. Od czego zacząć?
Jeżeli dom jest szczelny to połączenie pompy ciepła z rekuperacją to super sprawa - ja jestem jeszcze początkująca w temacie, ale dużo czytam i podpytuję się mądrzejszych :) Sama zaczynam mały remont w domu - mam ogrzewanie na gaz i zastanawiam się nad rekuperacją - Dostęp do świeżego powietrze bez konieczności wietrzenia, a tym samym wychładzania pomieszczeń to super sprawa - do tego jestem alergikiem więc filtracja wpuszczanego powietrza to coś idealnego dla mnie.
Szkoda mi teraz wymieniać sprawny piec gazowy, ale jakbym miała coś od nowa stawiać to zainwestowałabym w pompę i właśnie rekuperację.
Chętnie tez poznam inne opinie bo jak wspominałam dopiero się uczę i szukam mądrzejszych głów - którzy potwierdzą lub obalą moją teorię ;)

włącznik gwiazda trójkąt
Awatar użytkownika
parkon

Post autor: parkon »

JoasiaN pisze: ↑31 paź 2021, 10:26
parkon pisze: ↑27 paź 2021, 10:50 Witam. Jak sprawdzi się rekuperacja w domu gdzie powierzchnia całkowita to 124 m2. ogrzewane gazem. W internecie jest bardzo dużo różnych opinii. Pan, który robił mi ostatnio przegląd kominowy bardzo polecał, a sąsiad mówi, że lepiej panele albo pompę ciepła. Nie mam na wszystko pieniędzy, musze coś wybrać. Od czego zacząć?
Jeżeli dom jest szczelny to połączenie pompy ciepła z rekuperacją to super sprawa - ja jestem jeszcze początkująca w temacie, ale dużo czytam i podpytuję się mądrzejszych :) Sama zaczynam mały remont w domu - mam ogrzewanie na gaz i zastanawiam się nad rekuperacją - Dostęp do świeżego powietrze bez konieczności wietrzenia, a tym samym wychładzania pomieszczeń to super sprawa - do tego jestem alergikiem więc filtracja wpuszczanego powietrza to coś idealnego dla mnie.
Szkoda mi teraz wymieniać sprawny piec gazowy, ale jakbym miała coś od nowa stawiać to zainwestowałabym w pompę i właśnie rekuperację.
Chętnie tez poznam inne opinie bo jak wspominałam dopiero się uczę i szukam mądrzejszych głów - którzy potwierdzą lub obalą moją teorię ;)
Znajomy poleca marke Defro. Polska forma, super serwis.
ODPOWIEDZ