Książka

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
mariolle
Posty: 374
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:48

Książka

Post autor: mariolle »

Wiecie, że o wydaniu książki decyduje się po gruntownej ocenie tekstu? Możliwości publikacji książki określane są zależnie od jej charakteru i potencjału. Warto też mieć na uwadze
koszt wydania książki. Jeśli planujecie wydać swoją własną książkę, to warto nieco bliżej zapoznać się z tym tematem.
Awatar użytkownika
tormund92
Posty: 437
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: Książka

Post autor: tormund92 »

Ja nie będę ukrywać, po prostu uwielbiam czytać książki. Wybieram się w niedługim czasie na urlop i zastanawiam się jaka książka jest moim obowiązkiem :) Macie jakie tytuły, które wyjątkowo zapadły w pamięć? Mam zamiar zamówić jakieś tutaj : https://www.taniaksiazka.pl/autor/olga-tokarczuk ponieważ poleciła mi tę stronę moja koleżanka z pracy. Przekonamy się czy warto :)
Awatar użytkownika
Rivarola
Posty: 6
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:41

Re: Książka

Post autor: Rivarola »

Dzisiaj już dużo łatwiej wydawać książki niż było to dawniej, ale uważam, że bardzo dobrze, że istnieją w szanowanych wydawnictwach redaktorzy, którzy decydują o możliwości ich opublikowania. Istnieje taka księgarnia internetowa Novabook, którą mogę polecić każdemu kto kocha rzeczy niezwykłe, i która jest jednocześnie wydawnictwem i drukarnią. Mają w swojej ofercie bardzo wyjątkowe książki podróżnicze, regionalne i historyczne oraz albumy opatrzone cudownymi fotografiami.
Awatar użytkownika
teosia
Posty: 204
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:49

Re: Książka

Post autor: teosia »

Bardzo lubię czytać książki o Japonii, najlepiej też japońskich autorów. Niedawno skończyłam czytać „Księgę pięciu kręgów” Musashiego. Bardzo wciągająca i w interesujący sposób opisująca kulturę tego kraju. Znajdziecie ją tu http://musashi.com.pl/ . Moim zdaniem to pozycja, którą warto mieć w swojej bibliotece.
Awatar użytkownika
parkon
Posty: 195
Rejestracja: 22 sty 2020, 17:07

Re: Książka

Post autor: parkon »

Czytałem wiele książek, ale ta "W otchłani życia" Karczewskiej Magdaleny https://wydawnictwopoligraf.pl/1476/kar ... zycia.html jest jak na razie dla mnie najlepsza. Literatura obyczajowa niestety nie zawsze do mnie przemawia, ale jak widać czasami to się zdarza. Ta książka akurat bardzo mnie wciągnęła i myślę, że przeczytam ją jeszcze nie raz.
wandzia

Re: Książka

Post autor: wandzia »

a swietujecie w tym roku rocznice urodzin naszego wielkiego pisarza Lema? Ja bardzo sobie cenie jego tworczosc, dlatego chetnie wybralam sie na festiwal Lema do Wiednia na ktory namawiali mnie przyjaciele. Mozecie sobie o wydarzeniu poczytac na https://culture.pl/pl/wydarzenie/glos-l ... cu-wiednia - Instytut Mickiewicza faktycznie pokazal klase i wysoko postawil poprzeczke tym projektem :)
magda195

Re: Książka

Post autor: magda195 »

Ja osobiście żeby zrelaksować się bardzo lubię poczytać książki, szczególnie książki Flannery O'Connor. Jest to amerykańska pisarka, autorka powieści, noweli i opowiadań z Południa Stanów Zjednoczonych. Bardzo polecam do zapoznania się z jej utworami.
Bułka

Re: Książka

Post autor: Bułka »

W sumie samych książek jest cała masa i na dobrą sprawę to w ogóle od nas zależy na jaką się zdecydujemy. Ja jestem przekonana, że dość ważną sprawą jest to co należy zrobić ze starymi książkami. Ja korzystam z serwisu https://skupksiazekonline.pl/ gdzie po właściwej wycenie skupowana jest moja książka.
Tośka21

Re: Książka

Post autor: Tośka21 »

Jeśli myślicie o stworzeniu własnej pozycji, to przecież dzisiaj jest to zdecydowanie prostsze. Ja mogę Wam na pewno podpowiedzieć, byście zorientowali się przede wszystkim na treść, bo jeśli chodzi o stronę stylistyczną, to tutaj mogłaby Wam pomóc korekta tekstu. To bardzo ułatwia temat, sami się przekonajcie!
ODPOWIEDZ