Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

To miejsce na najróżniejsze tematy, niekoniecznie związane z modą. Sprawdź!
Awatar użytkownika
Markusjusz
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2020, 18:22

Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Markusjusz »

Tak jak w temacie;) Ciekawi mnie czy zapisywaliście swoje dzieci do prywatnej szkoły, czy też może do państwowej? Co wami kierowały i czy też żałujecie tej decyzji czy nie. Mam wiele pytań, ale może tak ogólnie się ktoś wypowie co sądzi na ten temat. Chce dla moich dzieci jak najlepiej oczywiście.
Awatar użytkownika
Viyt73sw
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2020, 22:06

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Viyt73sw »

do przedszkola musiałam zapisać.
-
https://www.on-the-top.net/pl/zdrowie/niebieska-tabletka-czyli-najpopularniejszy-sposob-na-zaburzenia-erekcji.html
Awatar użytkownika
Gruupi
Posty: 82
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:44

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Gruupi »

miałam bardzo podobny dylemat, na szczęście mam sporo starszych koleżanek, które już mają też i starsze dzieci z różnymi doświadczeniami. Zdania były podzielone, ale głównie polecane były mi prywatne szkoły. Całkiem blisko mojego mieszkania jest Te Vizja Ochota i na nią się zdecydowaliśmy. Super miejsce!
Awatar użytkownika
Gadula
Posty: 32
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:41

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Gadula »

To ja może już tak bardziej z konkretami. W prywatnej szkole, właśnie w te Vizji dostałam jasną ofertę edukacyjną - dużo angielskiego, matematyki i innych potrzebnych według mnie lekcji. Mają tu bardzo rozbudowany program zajęć dodatkowych, syn zapisał się na różne kołka oraz na zajęcia sportowe. Jak widać prywatne szkoły mają sporo zalet.
Awatar użytkownika
Moniska
Posty: 76
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:26

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Moniska »

Ja też muszę pochwalić Te Vizje za to jak sobie radzą w tym trudnym okresie dla wszystkich, w szczególności dla szkół. Zajęcia nie zostały przerwane, wszystko odbywało się online w wygodnej formie. Wykorzystywaliśmy tu Microsoft Teams.
Awatar użytkownika
Wiwiens
Posty: 85
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:45

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Wiwiens »

taki wątek mi też był potrzebny:) Wybór szkoły nie jest wcale prostą decyzją, więc chętnie wysłucham jeszcze więcej waszych opinii, komentarzy na ten temat.
Awatar użytkownika
Wiwiens
Posty: 85
Rejestracja: 06 paź 2019, 9:45

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Wiwiens »

:)
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 745
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:41

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,my zapisalismy dziecko do szkoly panstwowej,publicznej,jednak w ramach rozwoju zapisalismy go na wiele zajęć prywatnych. Wybralismy zajęcia takie jak pływanie,taniec i angielski. https://kidos.pl/zajecia/warszawa Uważam,że to bardzo ważne.
Awatar użytkownika
emka012
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: emka012 »

No, a powiedzcie mi, jacy są nauczyciele w Te Vizji na Ochocie? Rozmyślamy właśnie nad tą szkołą i może być to akurat idealna opcja dla naszego dziecka, ale chętnie na początek poznam Wasze opinie, bo kilka dobrych już słyszałam od znajomych, ale więcej nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:12

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Kamilla36 »

Wybraliśmy szkołę, jaką jest Te Vizja i widzę, że nie tylko ja jestem z niej zadowolona, bo też już polecaliście to rozwiązanie. My zdecydowaliśmy się na nią ze względu na język angielski i rozszerzony program edukacyjny. Ponadto czesne odpowiedniej wysokości.
Awatar użytkownika
magi222
Posty: 50
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:00

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: magi222 »

Też zastanawiamy się aktualnie nad prywatną szkołą, bo wiem, że tam akurat można liczyć na spore zaangażowanie ze strony grona pedagogicznego, klasy są mniejsze, a więc bardziej można skupić się na każdym uczniu po kolei.
Awatar użytkownika
GoRtAbOwIcZ
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2020, 14:29

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: GoRtAbOwIcZ »

Ja coraz bardziej się nad tym zastanawiam. Myślę, że szkoły prywatne mają dużo lepszy i wyższy poziom nauczania niż te publiczne i to wyszło teraz w trakcie kryzysu wirusowego...

____
głowice usg
Awatar użytkownika
tormund92
Posty: 544
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: tormund92 »

Ja szukam taniej księgarni internetowej, chcę zakupić kilka podręczników szkolnych i repetytoriów. Znalazłam taką: https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-matura kupował ktoś może stamtąd książki? Do matury coraz bliżej, a ja jeszcze nie zaczęłam się uczyć. To już ostatni dzwonek
Awatar użytkownika
doria4
Posty: 36
Rejestracja: 10 paź 2019, 14:04

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: doria4 »

Na pewno Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie ma dobre opinie. Właśnie tutaj dziecko ma dobre warunki do nauki, bo klasy są małe i nauczyciele uczą według swojego autorskiego programu. Dzięki temu dziecko mniej się stresuje.
Awatar użytkownika
emka012
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: emka012 »

Jak zależy Ci na tym, aby dziecko było na odpowiedniej drodze, jeśli chodzi o język obcy i całe nauczanie, to koniecznie powinniście sprawdzić sobie wspomnianą już wcześniej szkołę Te Vizję na Ochocie. Będziecie zadowoleni, a konkretnie Wasze dzieci, z atmosfery, jaka tam jest.
Awatar użytkownika
Kamilla36
Posty: 242
Rejestracja: 21 mar 2019, 18:12

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Kamilla36 »

Bardzo podobała się kreatywność nauczycieli Te Vizji, ponieważ jest to szkoła mojego dziecka. Jestem zachwycona programem nauczania i tym, że edukacja w żadnym momencie nie stanęła w miejscu. Program był realizowany w taki sposób, jak należy i nawet pandemia nie zepsuła ich reputacji.
Awatar użytkownika
nunez
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2019, 20:43

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: nunez »

doria4 pisze: ↑25 sie 2020, 16:29 Na pewno Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie w Warszawie ma dobre opinie. Właśnie tutaj dziecko ma dobre warunki do nauki, bo klasy są małe i nauczyciele uczą według swojego autorskiego programu. Dzięki temu dziecko mniej się stresuje.
Na pewno warto posłać dziecko do tej szkoły. Tutaj chodzą nasze dzieci i nie mają problemu z nauką. Jak najbardziej warto. Nauczyciele którzy tutaj uczą mają spore doświadczenie. Dzieci nie są umęczone, bo program nauczania nie jest przeładowany materiałem.
Awatar użytkownika
memi920
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: memi920 »

Ja zapisywałam swoje dziecko do prywatnej szkoły i jestem z tej decyzji bardzo zadowolona. Jeśli mamy możliwości finansowe, to chcemy jak najbardziej zadbać o naukę naszego dziecka, którą stawiamy na wysokim miejscu, jeśli chodzi o wychowanie naszych dzieci.
Awatar użytkownika
terenia
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2019, 21:44

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: terenia »

Jeśli jeszcze nie rozpoczęliście szukać odpowiedniej szkoły, to można już zacząć. Ja już się przekonałam i mamy za sobą setki stron sprawdzonych. Wybraliśmy Te Vizję w Warszawie. Na pewno będziecie z takiej możliwości zadowoleni, więc sprawdźcie sobie ofertę.
Awatar użytkownika
mariolle
Posty: 374
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:48

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: mariolle »

To już jest wasza prywatna sprawa i decyzja. Ja zapisałam dziecko do szkoły publicznej, ale zdecydowałam się również na wykupienie NnM szkolnego. Nie muszę wam chyba mówić, że zdarzają się różne wypadki, których niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Ja skorzystałam z tej strony https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka i tego ubezpieczenia. Zajrzyjcie, może i was zainteresuje.
andżela

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: andżela »

Również należymy do grona osób, które zapisało dziecko do Te Vizji. Jest to prywatna szkoła dwujęzyczna z rozszerzonym programem. Nauka jest tutaj ważne, ale świetne jest to, że organizowane są różne zajęcia sportowe, koła naukowe i wiele innych, aby zachęcić dziecko do fajnego spędzenia czasu, poza domem i poza telefonem i komputerem.
fiś

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: fiś »

Witam od dłuższego czasu myślę nad rozpoczęciem nauki pływania. Jak tylko skończy się korona zamierzam ostro zabrać się za pływanie. Poszukuję dobrej nauki pływania, co sądzicie o nich: https://movecamp.pl ? Ktoś z was korzystał i mógłby się odnieść?
Bożenka88

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Bożenka88 »

andżela pisze: ↑26 paź 2020, 10:31 Również należymy do grona osób, które zapisało dziecko do Te Vizji. Jest to prywatna szkoła dwujęzyczna z rozszerzonym programem. Nauka jest tutaj ważne, ale świetne jest to, że organizowane są różne zajęcia sportowe, koła naukowe i wiele innych, aby zachęcić dziecko do fajnego spędzenia czasu, poza domem i poza telefonem i komputerem.
A zastanawiałaś się może nad edukacją domową? Rozważam tą opcję, bo prawda jest taka, że jak poświęci się czas tylko jednemu dziecku, to efekty z pewnością będą lepsze, niż w przypadku nauki w grupie... znalazłam nawet fajną stronę, na której można zamówić książki i artykuły edukacyjne dla dzieci, które mają pomoc w takiej formie nauki. Co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
Rita
Posty: 8
Rejestracja: 14 gru 2019, 12:40

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Rita »

Ja mam doświadczenie tylko z prywatną szkołą muzyczną. Moja córka chciała nauczyć się grać na fortepianie i chodzi teraz do szkoły Ludmiły Bas https://ludmilabas.pl/nauka-gry-na-fortepianie/ Widzę ogromną różnicę pomiędzy państwówką a prywatną. Zupełnie inne podejście do dzieci i do nauki. Widzimy efekt, córka zadowolona a to najważniejsze!
Awatar użytkownika
Luizka56
Posty: 37
Rejestracja: 26 mar 2020, 10:52

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Luizka56 »

Ja zapisywałam tyle, że do prywatnego przedszkola dwujęzycznego Tequesty, ale nie żałuję podjętej przez siebie decyzji. To jest zupełnie inny poziom nauczania i podejście do dziecka, niż porównując do tego placówki publiczne. Dzieci mają zapewnioną opiekę, ciekawy program nauczania, pomoc specjalistów takich jak logopeda czy psycholog.
gOdAjNoWśKi

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: gOdAjNoWśKi »

Szczerze mówiąc to gdzie zapiszemy nasze dziecko nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to czy mu, jako rodzice, damy mu dobre wychowanie. Chyba większość z Was zgodzi się tutaj ze mną. Polecam poczytać bloga https://alamama.pl/inspiracje/. Może coś Was tam zainspiruje do działania :)
ŁWiktoria

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: ŁWiktoria »

Ja planuję wybrać dla dzieci właśnie szkołę prywatną. Dużo dobrego słyszałam o Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 49 przy ul. Bacha na Mokotowie w Warszawie. Chcę wybrać prywatną szkołę dla dzieci bo wierzę że tam poziom edukacji jest wyższy. Szczególnie jak teraz są te e-lekcje.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 745
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:41

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: Zdzisiek78 »

Słyszeliście o Fundacji EFC https://efc.edu.pl/ ? Umożliwiają równy dostęp do edukacji uczniom w całej Polsce. Promują niestandardowe sposoby myślenia o edukacji w świetle wyzwań dwudziestego pierwszego wieku. Poszerzają zakres edukacji o odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w społeczeństwo obywatelskie.
anetta59

Re: Zapisywaliście dzieci do prywatnej szkoły?

Post autor: anetta59 »

Kamilla36 pisze: ↑26 sie 2020, 22:02 Bardzo podobała się kreatywność nauczycieli Te Vizji, ponieważ jest to szkoła mojego dziecka. Jestem zachwycona programem nauczania i tym, że edukacja w żadnym momencie nie stanęła w miejscu. Program był realizowany w taki sposób, jak należy i nawet pandemia nie zepsuła ich reputacji.
Rozwój dziecka jest najwazniejszy. Mi zalezy na tym,by moi uczniowe mieli motywacje do nauki. Zalezy mi,by starac sie o dofinansowania do projektu, chcialabym,by moi uczniowie mieli szanse wyjazdu na krótką wymianę. https://efc.edu.pl/programy/edukacja-in ... edukacyjne Co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ