Zastosowanie antykoncepcji

Zdrowie to podstawa, dlatego tutaj dzielimy się skutecznymi poradami i metodami na zdrowy, silny organizm. Masz sprawdzone patenty, którymi możesz się podzielić? Pisz śmiało!
Awatar użytkownika
Modnakobieta
Posty: 175
Rejestracja: 13 sie 2019, 13:46

Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: Modnakobieta »

Niestety nie każdej kobiecie służy antykoncepcja hormonalna dlatego korzysta dużo osób z prezerwatywy, która niestety bywa zawodna. Wtedy też często korzysta się z pomocy takiej przychodni https://zdalnaprzychodnia.pl/tabletka-dzien-po/ i tabletek dzień po.
Awatar użytkownika
sionair
Posty: 134
Rejestracja: 12 lut 2019, 11:49

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: sionair »

przecież tabletka dzień po zawiera hormony więc nie rozumiem za bardzo przekazu... co do tej prezerwatywy to fakt, bywa zawodna, do tego niewygodna (przynajmniej jeśli chodzi o moje doznania), też ja biorę pigułki belara tak by nie ratować się antykoncepcją awaryjną
Awatar użytkownika
nieska
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2019, 20:24

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: nieska »

Ja sama przyjmuję tabletki vines i nie zgadzam się z tym że są one nie skuteczne itp. Już swoją antykoncepcję stosuję dobrych parę lat i nic złego się nie dzieje. Tak samo skutków ubocznych czy jakieś problemy ze zdrowiem u mnie też nie występują. Najważniejsze to po prostu dobrać odpowiednią metodę dla siebie i swojego organizmu.
Awatar użytkownika
bratek
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2019, 13:23

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: bratek »

Ja jestem osobą która nie może stosować żadnych tabletek antykoncepcyjnych bo od razu wzrasta mi waga ale te nie oznacza że jestem skazana na prezerwatywę jest wiele innych rozwiązań ja na przykład korzystam z kapturka i żelu . Jestem bardzo zadowolona z zastosowania i mam pewność że nie będę w niepożądanej ciąży. Więc jeżeli jest ktoś kto ma taki sam problem polecam właśnie te rozwiązanie jest łatwe skuteczne i nie faszeruje się hormonami ;)
Awatar użytkownika
pomidorowa
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2020, 14:26

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: pomidorowa »

Ale to powiedział Tobie tak ginekolog? Bo szczerze to pierwszy raz się spotykam, że kobieta nie może przyjmować żadnych tabletek. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek skutki uboczne to po prostu dana metoda czy ogólnie tabletki nie są dla nas odpowiednie. Dla mnie osobiście antykoncepcja hormonalna jest po prostu najbardziej wygodniejszą formą zabezpieczania się.
Awatar użytkownika
Werka
Posty: 385
Rejestracja: 22 paź 2019, 6:06

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: Werka »

To będzie zależało od wielu czynników, zresztą i form antykoncepcji jest wiele, poczytajcie: https://noy.pl/jak-zabezpieczyc-sie-prz ... koncepcji/. Takie kwestie naprawdę trzeba dokładnie zbadać i dopasować właściwy sposób zabezpieczenia, by czuć się z tym dobrze.
Stępka

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: Stępka »

pomidorowa pisze: ↑05 maja 2020, 10:16 Ale to powiedział Tobie tak ginekolog? Bo szczerze to pierwszy raz się spotykam, że kobieta nie może przyjmować żadnych tabletek. Jeśli odczuwamy jakiekolwiek skutki uboczne to po prostu dana metoda czy ogólnie tabletki nie są dla nas odpowiednie. Dla mnie osobiście antykoncepcja hormonalna jest po prostu najbardziej wygodniejszą formą zabezpieczania się.
Czasem są przeciwskazania, np przebyta zakrzepica. Swoją drogą czy wiece, że w razie wpadki, dalej można legalnie usunąć ciążę, wystarczy wyjechać do Czech, tam jest to legalne, kilka km od granicy polsko-czeskiej jest klinika Stonava, tam znajdzie się pomoc.
Baśka

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: Baśka »

A mnie to wcale nie dziwi. Jest wiele kobiet, które nie mogą stosować doustnej antykoncepcji. Ale to nie oznacza, że żadna metoda nie wchodzi w grę. Mamy plastry, zastrzyki, wkładki czy spiralki wewnątrzmaciczne. To daje szereg rozmaitych możliwości. Teraz problemem jest dostęp do lekarzy. U mnie ostatnio zamknięto gabinet ginekologiczny, gdzie chodziłam od lat. Pandemia zebrała swoje żniwo. Musiałam wypisać receptę na leki i nie wiedziałam gdzie. Znalazłam jednak artykuł https://onlinerecepta.pl/czy-lekarz-rod ... koncepcje/ i zadzwoniłam do swojego lekarza rodzinnego.
Awatar użytkownika
Moniaaa
Posty: 54
Rejestracja: 31 lip 2020, 12:09

Re: Zastosowanie antykoncepcji

Post autor: Moniaaa »

Oczywiście, że są przeciwwskazania, dlatego tabletek nie wybieramy sobie same tylko przepisuje nam ginekolog. Ja do mojej Pani doktor mam bezgraniczne zaufanie i jeśli ona mi powiedziała, że takie tabletki będą dla mnie ok to nie miałam żadnych wątpliwości by zacząć je brać. Oczywiście zaczęliśmy od wykonania badań odpowiednich. Mam tabletki Drovelis, są nowe na rynku, to przełom w antykoncepcji doustnej tak naprawdę. Zawarty w nich hormon jest bezpieczniejszy, nie wpływa na wątrobę czy metabolizm.
ODPOWIEDZ