Pokój dziecięcy – jak go urozmaicić niedużym kosztem?

Dzieci rosną jak na drożdżach. Czasem trudno uwierzyć, że ubrania które kupiliśmy kilka tygodni temu, już są za małe! Równie szybko co z odzieży, dzieci wyrastają z gustów i preferencji. To, że Twoja pociecha wczoraj była zapatrzona w Kubusia Puchatka, nie oznacza, że dziś jest tak samo. Dlatego aby nie narazić się na gniew małego buntownika, warto śledzić co mu w duszy gra i postarać się dopasować wystrój pokoju do bieżących młodzieżowych trendów. Jednak jak to zrobić żeby jednocześnie nie zrujnować budżetu?

W szczegółach siła

W kwestii urządzania pokoju dziecięcego obowiązuje jedna, ale bardzo ważna zasada. Meble, które wybieramy powinny być solidne, funkcjonalne i możliwie najbardziej uniwersalne. Jeżeli bardzo pragniecie je spersonalizować, to zróbcie to za pomocą ozdobnych uchwytów, które w przyszłości możecie zamienić na neutralne. W przeciwnym razie nie ominie Was wymiana mebli, ponieważ nie wyobrażam sobie 15 latka w pokoju z meblami w motylki…pok1

Idol na ścianie

Nasze pociechy na swojej drodze spotykają różnych idoli. Na początku są to postacie z bajek, później najczęściej miłości kierują się w stronę gwiazd muzycznych i filmowych. Niezależnie od obiektu sympatii, plakaty z wizerunkiem gwiazdy goszczą na ścianach dziecięcych pokoi. A gdyby tak zrobić niespodziankę i w pokoju pociechy przemienić jedną ze ścian w wizerunek ulubionej postaci, albo scenę w ukochanej bajki? Jest na to doskonały sposób, a brzmi on: fototapeta. Możecie bez problemu zamówić ją online na przykład przez stronę http://www.fotonarame.pl/. Zdecydowanym plusem tej metody dekoracji ścian, jest wysoka jakość i trwałość wydruków. Fototapeta tworzy wodoodporną i zmywalną powierzchnię, która zniesie wiele.

Moc dodatków

Pokojowi dziecięcemu dodasz uroku za pomocą drobiazgów, które z pewnością nie zrujnują domowego budżetu i w razie potrzeby możesz je zmienić na bardziej adekwatne do wieku dziecka. Zakup więc poszewki na jaśki, narzutę, zegar i inne drobiazgi, które odżywią pokoik, a ich zmiana nie złamie Ci serca i konta w banku.

Życzę Wam powodzenia w domowych rewolucjach 🙂

5 komentarzy Dodaj komentarz

 1. Amelka napisał(a):

  Ja sama narysowałam Papę Muminka dzieciaczkom na ścianie, są zachwycone 🙂

  1. Jana napisał(a):

   No widzisz, dodatki wcale nie musza kosztować majątku. To świetnie, że istnieją jeszcze tacy twórczy ludzie jak Ty. Na pewno Muminek wygląda super.

 2. Marlena napisał(a):

  Dziecięcy pokój musi być wesoły i kolorowy. Warto powiesić na ścianach wiele obrazków, zadbać o kolorystykę. Jestem pewna, że każdemu przypadnie takie rozwiązanie do gustu.

 3. Piter napisał(a):

  Z żoną długo wybieraliśmy mebelki do pokoju naszego synka. Trochę minęło zanim cały udekorowaliśmy ale udało się niskim kosztem wszystko zakupić.
  ___
  http://theview.pl/

 4. Beata napisał(a):

  Czasem wystarczy po prostu takie rozwiązanie jak na przykład kolorowa tapeta. Teraz wybór jest ogromny i na pewno każdy coś ciekawego wybierze.


  http://e-statystyka.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *